[ Updated threads · Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Fórum » Stargate - Csillagkapu /Ami a filmhez és a sorozatokhoz kapcsolódik/ » Stargate - Csillagkapu » Ki melyik sorozatot kedveli jobban? (irjatok!)
Ki melyik sorozatot kedveli jobban?
EmiliaDátum: Péntek, 2009-09-18, 3:30:26 | Üzenet # 1
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 147
Helyzet: Offline
Hello! Hat elindítom első fórum bejegyzésemet! Mindenkinek szép napot! Emili

Írjatok majd!


 
Goodfairy1Dátum: Péntek, 2010-05-14, 9:44:17 | Üzenet # 2
Őrmester
Csoport: Írók
Üzenetek: 24
Helyzet: Offline
Nekem az SG1 az örök favorit. Az Atlantisz annyira nem jött be, az SGU-t meg egyelőre még nem tudom hova tenni. Nekem hiányzik belőle a régi felfedezős SG feeling. De majd meglátjuk, hátha jó irányba halad, mert most még nem nagyon nyerte el a tetszésem.
 
JollyDátum: Szombat, 2010-05-15, 3:20:51 | Üzenet # 3
Közlegény
Csoport: Írók
Üzenetek: 15
Helyzet: Offline
Csatlakozom Goodfairy vélemyényéhez. Határozottan SG1 rajongó vagyok, bár nem néztem az elejétől fogva, most próbálom behozni a lemaradásom. Az SGA-t elkezdtem nézni, de nekem nem jött be. Az SGU-ból pedig semmit sem láttam, úgyhogy még nem mondok véleményt. smile

Ja és még hozzátenném, hogy a SG1-et is csak addig néztem, amíg az eredeti csapat volt. Körülbelül a 9. évadnál hagytam abba. De azért néha-néha benéztem :-)

Az üzenetet módosította YO - Péntek, 2010-05-21, 10:21:03
 
timaioszDátum: Hétfő, 2010-05-17, 11:39:16 | Üzenet # 4
Őrmester
Csoport: Írók
Üzenetek: 22
Helyzet: Offline
Részemről is a SG-1 a favorit, de szeretem a SGA-t is, viszont a SGU nem jött be annyira. Szerintem már túlságosan is eltért az eredetitől. Próbáltak valami ütőset összehozni, de... valahogy nem lett az igazi. Az SGA védelmében csak annyit, hogy érdemes átküzdeni magatokat az első évadon, mert később vannak benne nagyon jó részek. Én most értem a végére az 5 évadnak és tetszett. Nem annyira, mint a SG-1, de azért még meg fogom nézni párszor. Talán még fordítok is később SGA-s ficeket. smile
 
ChrisziDátum: Szerda, 2010-06-09, 10:01:14 | Üzenet # 5
Közlegény
Csoport: Írók
Üzenetek: 5
Helyzet: Offline
Sziasztok!
Szerintem a csillagkapu sorozatot mindenki a CSK- 1-el azonosítja O'Neill-el, Carterrel, Daniellel és Teal'c-el. Ők a csapat számomra. Nekem a 8. évad végéig jött be nagyon a sorozat , illetve még azok a részek voltak a számomra kedvesek, amelyikben JACK/SAM/DANIEL játszott (Teal'c alapjáraton nem tartozott a kedvenc karaktereim közé, remélem ezért nem haragítok senkit magamra), mindegy, hogy melyik testvér soriban. Az Universétől egy kicsit idegenkedtem az elején, hogy mennyi koppintás lesz a többi CSK epizódokból, illetve, hogy az ötletgyárosok mit tudnak kihozni az alapszituációból. Az eleje elég gyengécske lett, kb. a felétől lett jó a sori, most az évadzáró részeknél pedig kimondottan élvezetes. Nem tudom, hogy ebben mennyi szerepe van a régi csapatnak, de JACK (elég sok részben és mellékszereplőként elég sokat!) és DANIEL sőt még SAM is szerepel benne.. de a lényeg: CSK1 mindent visz nálam az eredeti felállásban.
 
FairyDátum: Péntek, 2010-06-11, 7:48:36 | Üzenet # 6
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 6
Helyzet: Offline
Na, nem mondok újat azzal, hogy nekem is a SG-1 a kedvenc sorozatom, és én is úgy vagyok vele, hogy a 8. évad végiéig volt az igazi. Jack "kiiktatásával" már nem volt olyan jó, de azért, ha ettől eltekintettem szerettem Cameronékat is biggrin Az Ori, mint új ellenség nem volt rossz ötlet. Igaz elég hirtelen zárták le a mozival, de legalább lezárták. biggrin

Az Atlantiszt eléggé kétkedve fogadtam, főleg, McKay miatt, mert az SG-1-ben kifejezetten unszimpatikus pasi volt. Az Atlantiszban azonban ő lett a favoritom. A 4. évad volt csalódás számomra, amikor Sam volt a parancsnok. Több aktivitást vártam volna tőle. Megszoktam a SG-1-ben, hogy bármilyen problémát kell megoldani ott van és kitalálja a nagy eszével a megoldást, de itt szinte alig volt "önmaga". Mindenesetre nézhető sorozat volt.

Univerzum: ha úgy nézem, hogy SG sorozat, nem tetszik. Ha ettől elvonatkoztatok, az unalmas elejétől eltekintve nem olyan rossz. Igaz még csak 15. részig láttam, de most már legalább kezd valami érdekes is történni benne. A karakterek közül valahogy nem sikerült megszeretnem eddig senkit. Senki sem meggyőző számomra.
Viszont (és ezért most meg fogtok kövezni engem) Jacket már nem kellett volna erőltetni a sorozatba. Az a pár jelenet, amiben szerepelt csalódás volt. R.D. Anderson öreg már Jack szerepére. Tudom, hogy nagy név, és sokan azért kezdték el, mert szerepelt a pilot részben, de ha csak emiatt érdekelt volna, akkor abban a percben kikapcsolom, ahogy megláttam Jacket. Ő már nem Jack. biggrin


"Adj, adj és még adj! Gátlás nélkül, mohón,
ahogy szeretkezel, adj, ahogy napozol:
nem tudva, mért vagy, ki vagy, kié s hol vagy!
Ma add, mit kaptál. Hamispénz a "holnap". "
/Fodor Ákos/
 
timaioszDátum: Péntek, 2010-06-11, 1:52:45 | Üzenet # 7
Őrmester
Csoport: Írók
Üzenetek: 22
Helyzet: Offline
Az SGU nekem sem jött be annyira, bár főleg a szereplők miatt, hisz egyik sem igazi egyéniség. Jó páran nagyon fiatalok. Ráadásul egymással csatároznak állandóan. A történet viszont, mint sci-fi kezd alakulni, még adok neki pár részt, hogy bizonyíthasson. smile De szerintem Jack még mindig Jack maradt, igaz jó pár kilóval, ránccal és őszhajszállal több van neki, mint korábban. Semmi sem állandó, még ő sem. Egyébként RDA nemrég töltötte be a 60.-at. Ja, és ez nem megkövezés, inkább csak védőbeszéd. biggrin
 
Goodfairy1Dátum: Péntek, 2010-06-11, 11:55:12 | Üzenet # 8
Őrmester
Csoport: Írók
Üzenetek: 24
Helyzet: Offline
Quote (Chriszi)
Szerintem a csillagkapu sorozatot mindenki a CSK- 1-el azonosítja O'Neill-el, Carterrel, Daniellel és Teal'c-el. Ők a csapat számomra. Nekem a 8. évad végéig jött be nagyon a sorozat , illetve még azok a részek voltak a számomra kedvesek, amelyikben JACK/SAM/DANIEL játszott (Teal'c alapjáraton nem tartozott a kedvenc karaktereim közé, remélem ezért nem haragítok senkit magamra), mindegy, hogy melyik testvér soriban. Az Universétől egy kicsit idegenkedtem az elején, hogy mennyi koppintás lesz a többi CSK epizódokból, illetve, hogy az ötletgyárosok mit tudnak kihozni az alapszituációból. Az eleje elég gyengécske lett, kb. a felétől lett jó a sori, most az évadzáró részeknél pedig kimondottan élvezetes. Nem tudom, hogy ebben mennyi szerepe van a régi csapatnak, de JACK (elég sok részben és mellékszereplőként elég sokat!) és DANIEL sőt még SAM is szerepel benne.. de a lényeg: CSK1 mindent visz nálam az eredeti felállásban.

Teljesen egyet értek veled. Nekem is a nyolcadik évadig jött be a sorozat igazán, bár nem volt rossz ez az ori szál. Az Universe egy nagy kalap ló... volt az elején. Az utolsó két-három részre kezdték összeszedni magukat. Állítólag óriási cliffhanger lesz az évadzáró. No majd meglátjuk, mondjuk holnap. smile

Quote (Fairy)
Az Atlantiszt eléggé kétkedve fogadtam, főleg, McKay miatt, mert az SG-1-ben kifejezetten unszimpatikus pasi volt. Az Atlantiszban azonban ő lett a favoritom. A 4. évad volt csalódás számomra, amikor Sam volt a parancsnok. Több aktivitást vártam volna tőle. Megszoktam a SG-1-ben, hogy bármilyen problémát kell megoldani ott van és kitalálja a nagy eszével a megoldást, de itt szinte alig volt "önmaga". Mindenesetre nézhető sorozat volt.

Atlantis-t én is kétkedve fogadtam, és volt olyan rész, amit kész szenvedés volt végignézni. Viszont veled ellentétben én épp McKay-re voltam kíváncsi, nekem valamiért már az SG1-ben is szimpatikus volt. Sam parancsnokságáról pedig annyit - és nem védeni akarom - hogy neki egyszerűen rossz szerepet adtak az írók. Rengeteg olyan szituáció volt, amikor neki mint parancsnoknak jelen kellett volna lennie és sehol sem volt. Viszont a tudományos problémák megoldása már nem az ő feladata, szerintem. Hisz ő már nem tudósként van jelen, hanem vezetőként, és ha belegondolunk Hammond sem ment harcolni. up

Quote (timaiosz)
Az SGU nekem sem jött be annyira, bár főleg a szereplők miatt, hisz egyik sem igazi egyéniség. Jó páran nagyon fiatalok. Ráadásul egymással csatároznak állandóan. A történet viszont, mint sci-fi kezd alakulni, még adok neki pár részt, hogy bizonyíthasson.

Nem is az a baj az SGU szereplőivel, hogy fiatalok, ez még nem lenne gond, hisz attól még valaki lehet érett gondolkodású. A probléma az, hogy nincs helyük. Legalábbis nem találják azt. Bár ugye többször is elhangzik, hogy nem itt kellene lenniük, de azért valamiféle karakterfejlődés már végbe mehetett volna. Remélem a második részben kevesebb családi dráma és ellenségeskedés lesz a sorozatban, és végre kitalálnak valami történetet is.
 
timaioszDátum: Vasárnap, 2010-06-13, 0:51:36 | Üzenet # 9
Őrmester
Csoport: Írók
Üzenetek: 22
Helyzet: Offline
Goodfairy, igazad van abban, hogy attól, hogy valaki fiatal még lehet érett gondolkodású, de őket nem érzem annak. Olyan, mintha csak úsznának az árral. És én is remélem, hogy a második részben kevesebb lesz a családi dráma és az ellenségeskedés. cool Nekem, őszintén szólva az összetartás hiányzik belőlük, hogy tűzön-vízen át kiállnak egymás mellett.
 
FairyDátum: Kedd, 2010-06-15, 8:03:20 | Üzenet # 10
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 6
Helyzet: Offline
Hű, meg há! Tegnap megnéztem az évadzáró epizódot.

Ahhoz képest, hogy az egész SGU-nak úgy ültem neki, hogy fúj, mi ez? Meg unalmas volt, mint egy hosszú uncsi prédikáció és már a 3.- 4. rész táján abba akartam hagyni, itt a végére jól felpörögtek az események. És most úgy várom a 2. évadot, hogy jaj istenem ugye nem lesz semmi baj? (Persze tudja az ember, hogy valahogy majd megoldják, de akkor is. smile
Szóval nagyon jól eltalálták, hogy kell az embereket rávenni arra, hogy látni akarják a folytatást. biggrin

Amúgy jó ötletnek tartom, hogy a Lucian Szövetséget elővették, legalább valami kis életet vittek a hajóra biggrin

Szóval: várom a 2. évadot. (Az elején ezt se hittem volna, hogy valaha mondani fogom.)


"Adj, adj és még adj! Gátlás nélkül, mohón,
ahogy szeretkezel, adj, ahogy napozol:
nem tudva, mért vagy, ki vagy, kié s hol vagy!
Ma add, mit kaptál. Hamispénz a "holnap". "
/Fodor Ákos/
 
EmiliaDátum: Szombat, 2010-06-19, 9:51:41 | Üzenet # 11
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 147
Helyzet: Offline
A válaszok többségében az SG1 a favorit, és az is a 8-ik évadig. Sajnálatos volt, az mikor Jack elment, és hát Cameron érkezett a helyébe.
Szerintem nagy változáson ment át a csapat. De végül is jó csapatot alkottak utána is, szerintem Cameron tudta,hogy nem pótolhatja, Jacket,
így saját magát adva próbálta összekovácsolni a csapatot, (persze ebben Valának is szerepe volt, mivel Deniel miatta nem ment Atlantiszra).
És hát persze az Ori egy nagy kihívást jelentett nekik, ami még jobban egymáshoz kötötte Őket. Persze a régi SG1-et nem lehet pótolni, de
az új kalandok új szálat is indítottak...
Az Atlantisz furcsa volt elsőre, de attól függ ki milyen sztorikat szeret, attól függően nagyon nagyon jó. Nagyon sajnálom, hogy abbamaradt!!!!
Az Univerzumról még nem tudok véleményt mondani, igaz csak az elsőt láttam még....


 
FreyaDátum: Hétfő, 2010-10-11, 10:59:39 | Üzenet # 12
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 2
Helyzet: Offline
Nos, én valamiért nem tudok választani a sorozatok között, hiszen annak ellenére hogy mindegyik a nagy Csillagkapu univerzum része, mind másért szerethető. legalábbis én így vagyok vele. az SG1 az első a sorban, küldetésről küldetésre, felfedezés, harc, mentsük meg a Földet. Imádtam. Aztán Atlantisz. maradt ami sikeressé tette az SG1-t, tehát itt is felfedezünk, jövünk-megyünk, de itt a szereplők be voltak zárva a saját kis (nem is olyan kicsi) világukba, és másképpen mentették meg a Földet, és Atlantiszt, persze. Na meg a lidércek! imádom őket:) szerintem igazi telitalálat volt, hogy végre 'valódi' szörnyek ellen harcoltak a Föld fiai:) az SGU pedig megint egy más dolog. szerintem ha egy ugyanolyan felfedezős-küldetéses sorozatot hoztak volna, akkor bár sokak kedvére tettek volna, de őszintén szólva 15 évad után nem tudom, hogy mi igazán újat tudtak volna hozni ezen a szálon. Ez teljesen más, de ugyanolyan izgalmas. Sok-sok belső feszültség, kapcsolatok, stb. nekem ez a szál is nagyon bejön. az évad második fele pedig igazán ütős, nem is beszélve az évadzáróról. többet nem mondanék, mert nem akarok spoilerezni smile

U.I.: Kinek hogy tetszett a Csillagkapu könyv változata? a Devlin-Emmerich félére gondolok smile

 
JollyDátum: Csütörtök, 2010-10-21, 7:15:40 | Üzenet # 13
Közlegény
Csoport: Írók
Üzenetek: 15
Helyzet: Offline
Én nem ismerem. Mi a teljes cím meg ilyenek? Kiadót is tudsz mondani? Nagyon érdekelne. biggrin
Én egy másik csillagkapus könyvet olvastam: Sabrine C. Bauer: Stagate SG-1: Tűzpróba
Nekem tetszett smile
 
timaioszDátum: Szombat, 2010-10-23, 10:00:42 | Üzenet # 14
Őrmester
Csoport: Írók
Üzenetek: 22
Helyzet: Offline
Devlin, D. - Emmerich, R. : Stargate: Csillagkapu Intercom kiadó 1995.

Ez az a bizonyos könyv, amiről beszéltünk. Ez az eredeti mozifilmnek a könyvváltozata. Nekem nagyon tetszett. Valószínűleg már csak antikvárokban találod meg vagy könyvtárakban. A Sabrine C. Bauer: Stargate SG-1: Tűzpróbát is olvastam és nagyokat nevettem rajta.

 
jorjafoxDátum: Hétfő, 2011-03-14, 9:30:59 | Üzenet # 15
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 6
Helyzet: Offline
Nekem is az SG1 a favoritom. Egyértelműen zseniális sorozat, imádtam majdnem minden részét! Viszont sokakkal ellentétben én a Mitchell-féle SG1-et is szerettem. Más, mint az eredeti, O'Neill-féle, de azt mindenképp értékelem Cam-ben, hogy nem akart O'Neill helyébe lépni, hanem magát adta, épp ezért szerintem szerethető. Vala meg a kedvencem lett a végére, bár az első percben is szimpatikus volt a számomra (8x12).
Szerintem jó volt az Ori-szál, izgalmas, jó volt vérfrissítésnek. A kukacos témát eléggé kimerítették a szerzők.

Az Atlantis megnézésére nagyon sokáig nem bírtam rávenni magam. Nem is tudom, miért? Talán mert nekem az SG1 az igazi, és féltem, hogy milyen lesz. Egészen mostanáig nem is láttam egy részt sem belőle. Aztán most megy az AXN-en, és elkaptam egy pár részt a 3. évadból. Gondoltam, nem is olyan rémes, hát megnéztem gyorsan a 4. évadot, persze csak Sam miatt smile Legjobban a Travellers-szál tetszett, reméltem, hogy Larrin-t többször is láthatjuk, esetleg ő is csapattag lesz, vagy összejönnek Shapperd-del (igazi shipper vagyok:) az 5. évadban. Aztán utánaolvastam, és ilyesmiről szó sem lesz benne, úgyhogy már nem is volt annyira érdekes. Azért nézegetem az 5. évadot is, de csak szépen lassan. Az 1-3.-at meg majd valamikor.

Az SGU-ról nem nagyon tudok mit mondani. Még amikor a premier volt az USA-ban, akkor láttam. De magyar felirat nélkül nem sokat értettem, és a karakterek egyáltalán nem voltak szimpik. Talán, ha egyszer nagyon sok időm lesz, majd megnézem. Mondjuk előbb az SGA-t kéne "kivégeznem", de ahelyett is mindig SG1-et nézem inkább.

 
Fórum » Stargate - Csillagkapu /Ami a filmhez és a sorozatokhoz kapcsolódik/ » Stargate - Csillagkapu » Ki melyik sorozatot kedveli jobban? (irjatok!)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: