[ Updated threads · Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Fórum » Stargate - Csillagkapu /Ami a filmhez és a sorozatokhoz kapcsolódik/ » Stargate - Csillagkapu » Kedvenc szereplő SG1? (Ki a kedvenc szereplőd, esetleg szereplőid és miért?)
Kedvenc szereplő SG1?
EmiliaDátum: Csütörtök, 2010-07-01, 3:00:47 | Üzenet # 1
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 147
Helyzet: Offline
Hello!

Kinek ki volt, ki a kedvence?

Írjatok!


 
ChrisziDátum: Péntek, 2010-07-02, 8:18:08 | Üzenet # 2
Közlegény
Csoport: Írók
Üzenetek: 5
Helyzet: Offline
Egyértelműen JACK O'NEILL! Nagyon összetett karakter, az évadok során még bonyolultabb, árnyaltabb lett, Arról nem is beszélve, hogy a szerethetőségéért és a népszerűségéért elsősorban az őt alakító színésznek kell köszönetet mondani (RDA - lásd az avatar képem!), aki a saját személyiségét is belevitte az általa megformált (ezredes majd később tábornok) alakjába. Ha kellett akkor komoly volt, ha úgy hozta a helyzet, akkor szórakoztató, teli poénokkal, de sokszor az ő egyedi szemlélete oldott meg egy-egy kényes helyzetet, de tudott drámai hatást is elérni. Az viszont érdekes, hogy a filmben Kurt Russel alakításában nem volt olyan szimpatikus számomra Jack alakja, igaz, akkor más volt a helyzete is. A sorozat szerintem sokkal életszerűbb (nemcsak az ezredes alakját tekintve, hanem összességében), mint a film. Azt hiszem egyenlőre ennyi, és várom Jack további méltatását biggrin
 
Goodfairy1Dátum: Péntek, 2010-07-02, 8:44:52 | Üzenet # 3
Őrmester
Csoport: Írók
Üzenetek: 24
Helyzet: Offline
Egyértelműen SAMANTHA CARTER, a legszerényebb, és legszebb zseni a világon. Nélküle nem lenne az az SG-1, ami. Ehhez persze kellett Amanda Tapping fantasztikus játéka, egyedi humora, és ahogy Chriszi is írta RDA-ról, kellett egy kicsi a saját személyiségéből. Bár AT humora sajnos csak a sorozat vége fele tudott érvényesülni, maga a karakter sokat fejlődött az évadok során a színésznőnek köszönhetően, aki meglátta a kariban rejlő hibákat.
Most pedig méltassuk Jack O'Neill-t Chriszi kérésének megfelelően. dry Természetesen a kettes számú kedvencem a sorozatban. A filmben nekem sem tetszett a depressziós ezredes karaktere (annak ellenére, hogy érthető volt a letargiája). Örültem neki, hogy RDA ragaszkodott hozzá, hogy változtassanak a karakteren, és így kaptunk egy nagyon jó fej, humoros, de ha kell komoly, igazán szerethető Jack O'Neill-t. No, és hogy az előttem szólót idézzem, most pedig lehet folytatni Sam Carter méltatását. biggrin
 
JollyDátum: Péntek, 2010-07-16, 8:04:01 | Üzenet # 4
Közlegény
Csoport: Írók
Üzenetek: 15
Helyzet: Offline
Nagyon szívesen folytatom mindkét szereplő méltatását, mivel mindketten nagyon közel állnak hozzám. A rangsorban Jack O'Neill csak egy fél fejhossznyira előzi meg Samantha Cartert.
Richard Dean Anderson remekül adta elő a szerepét, a sok sötét dolgon átesett, mégis még mindig vicceskedő, optimista ezredest. Igazi irányító, aki a felelőségtől már nem fél, de az emberei sorsát a szívén viseli.
Samantha Carter pedig remek belépőjével rögtön elnyerte a tetszésemet smile Aztán azt is megtudtuk, hogy nem csak a nyelve van felvágva, hanem okos és ügyes is. Sokszor ő húzta ki a csapatot a bajból, amit nagyon szerettem. smile
Nem véletlenül azok a kedvenc részeim amikor az egyre erősebb kapcsolatukról van szó.

A következő a rangsorban bármien furcsa de Teal'c. Szeretem az enyhe lenéző modorát, amivel a földi dolgokat kezelte.
És most lehet hogy jó páran meg fognak kövezni, de Daniel-t nem szerettem. Nem nagyon szerettem az állandó okoskodását (érdekes Sam technoblabláját igen). Jonast jobban kedveltem és kár, hogy a végén kezdett eldanielesedni.
Bocsánat minden Daniel-rajongótól, nem akartam őket megbántani. smile

 
Goodfairy1Dátum: Szombat, 2010-07-17, 11:03:12 | Üzenet # 5
Őrmester
Csoport: Írók
Üzenetek: 24
Helyzet: Offline
Keblemre cimbora. biggrin Végre valaki, aki ugyanolyan véleménnyel van Danny boy-ról, mint én. Az elején még nem volt semmi bajom vele, szimpi kis ügyetlen tudós volt. De mikor még egy fűszállal és egy kaviccsal is tárgyalni akart, meg a jogaikról papolt, na attól besokalltam. A visszatérése után pedig olyan beképzelt majom lett, bár ez elsősorban M. S-nek tudható be. Ahogy Vala-val bánt sokszor, azért külön utáltam
 
timaioszDátum: Kedd, 2010-08-03, 9:54:23 | Üzenet # 6
Őrmester
Csoport: Írók
Üzenetek: 22
Helyzet: Offline
Részemről Sam és Jack holtversenyben az elsők. Imádom őket. Teal'c-et és Danielt egyformán szeretem. Jonas már nem annyira a szívemcsücske, de azért jó fej. De akit mindenféleképpen megszeretnék említeni ebben a felsorolásban az a Hammond tábornokot játszó Don S. Davis. Nemrég olvastam róla néhány érdekes dolgot, például, hogy doktorija van színháztudományból és századosként szolgált a hadseregben. Ilyen előélettel tényleg nem csodálkozom rajta, hogy ilyen hitelesen el tudta játszani a bázisparancsnokának szerepét. Le a kalappal előtte.
 
jorjafoxDátum: Hétfő, 2011-03-14, 8:48:57 | Üzenet # 7
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 6
Helyzet: Offline
Nagyon nehéz kiválasztanom a kedvenc karakterem. Merthogy Sam és Jack, illetve az ő kapcsolatuk a meghatározó az én számomra. Nagyon vártam, hogy összejöjjenek, de ez nem került bemutatásra, nyilvánvaló okok miatt. De van több utalás arra, hogy végül mégis sikerült nekik. Pl.: a 9x07-ben, amikor Barrett ügynökkel beszélgetnek. Barrett mondja Samnek, hogy hallott a Pettel való szakításáról, és megkérdezi S.-et, hogy akkor most egyedül van-e, S. meg mondja neki, hogy nem éppen.. smile

SPOILER

Aztán ott van még a Csillagkapu Continuum c. film is, amikor Baal megöli O'Neill-t, és akkor valaki mondja Samnek, hogy tudják, mit érez, de most menniük kell. Nekem ez eléggé olyannak tűnt, hogy ők ketten együtt vannak, és a társaik is tudják. Vagy csak én magyarázom bele? Szerintetek? Valaki, aki látta, mi a véleménye?

Akit nagyon imádok még, az Vala. Nekem nagyon bejön a karaktere, a játékosságával, pajkosságával. És CB remekül alakította. Szerintem a 9-10- évad üde színfoltja.

 
Goodfairy1Dátum: Szerda, 2011-03-16, 12:27:30 | Üzenet # 8
Őrmester
Csoport: Írók
Üzenetek: 24
Helyzet: Offline
Jorjafox, üd itt! smile
Cam mondja Samnek, hogy tudja, mi történt odaát, de most itt van rá szükség. Igazad van egyébként, mert már abból, ahogyan Sam és Jack ott állnak egymás mellett Ba'al eltávolítási szertartásán, az a lazaság, ahogyan egymásra néznek, szerintem mindent elárul.
Ezen kívül Joe Mallozzi blogjában is olvasható, és Amanda Tapping is nyilatkozta, hogy a készítők és a színészek is úgy veszik, hogy Sam és Jack összejöttek a nyolcadik évad végén. Az SGA Trio című részéből sajnos kivágták azt a részt, ami egyértelművé tette ezt a tényt, de youtube-on megtalálható. Hozzá teszem, azokban a részekben, amikben együtt szerepelnek a 9-10. évadban (sajna nagyon kevés) elég jól lejön a metakommunikációjukból a kettejük között levő kapcsolat.
Szóval egy a lényeg: Sam & Jack forever! smile
 
jorjafoxDátum: Csütörtök, 2011-03-17, 12:45:59 | Üzenet # 9
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 6
Helyzet: Offline
Igen, igazad van, tényleg odaát mondta Cam, csak már rég láttam a Continuum-ot. (A komment írása után újra megnéztem, és annyira jó.) Olvastam én is, hogy mindenki szerint együtt vannak (ennek így is kell lennie smile ), csak ugye ez nem lett bemutatva a képernyőn, és csak ilyen célzásokból, és a metakomm.-ból lehet következtetni. De ettől még izgalmasabb, mert a fantáziánkra bízták a készítők, van min agyalni, és szerencsére nagyon sokan le is írják a gondolataikat smile
Jaj, a Continuum-ban úgy sajnáltam Sam-et, amikor a másik idősíkban találkoztak Jack-kel, és J. mondta, hogy a sráca jól van, és otthon van. Sam arca... sad
 
Goodfairy1Dátum: Hétfő, 2011-03-21, 9:43:08 | Üzenet # 10
Őrmester
Csoport: Írók
Üzenetek: 24
Helyzet: Offline
Jorjafox. Igen, az is nagyon megindító volt a Continuumban, és még az is, mikor Sam vásárolgat, és azt a cukros zabkását veszi, amit Jack evett a Window of Opportunity című részben. No, ott is olyan szomorkásan elgondolkodó az arca, ahogy forgatja a dobozt a kezében. sad
Egyébként, ha elkészülne a harmadik SG1 film - amire sajna nem sok esélyt látok - abban le lenne zárva a Sam/Jack kapcsolat. Én reménykedem, hogy hátha megcsinálják.
 
JollyDátum: Kedd, 2011-03-22, 5:17:18 | Üzenet # 11
Közlegény
Csoport: Írók
Üzenetek: 15
Helyzet: Offline
Úristen, te ilyen részleteket megfigyelsz és levonod a tanulságokat? biggrin
Ez kérlek az őrület sokadik jele biggrin

Én végig drukkoltam nekik, de most, hogy sikertelen, inkább ficírásban élem ki magam biggrin

Különben a Trio részben a CSKA-ban elvileg van valami szó a kapcsolatukról, de a remek angolommal... nem nyersfordítaná le valaki nekem? happy

 
jorjafoxDátum: Kedd, 2011-03-22, 8:04:13 | Üzenet # 12
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 6
Helyzet: Offline
Goodfairy, én is olvastam, hogy a harmadik film SJ központú lenne, ha lenne. De pont a napokban olvastam azt is, hogy még nincs minden veszve. Legalábbis a szereplők benne lennének a további filmekben, és történetek is lennének, csak a válság miatt a filmstúdió nem akar/tud/mer pénzt befektetni...De elvileg évi 2-2 filmet terveznek. (SG1. Atlantis) Nem volt túl régi hír, talán 2010 második felében íródott. Ha gondolod, megpróbálom megkeresni.

Ezt a zabpelyhes dolgot nem tudtam, viszont abban a jelenetben feltűnt valami, amit nem tudtam hova tenni, hogy Sam miért nézegeti annyira, és miért dobja be olyan furán a dobozt, de így már érthető a dolog.

 
Goodfairy1Dátum: Péntek, 2011-03-25, 8:01:21 | Üzenet # 13
Őrmester
Csoport: Írók
Üzenetek: 24
Helyzet: Offline
Quote (Jolly)
Ez kérlek az őrület sokadik jele biggrin

Ez már függelemsértés, százados! smile
Nekem - a fanatikusnak - ez is megvan, nem nyers, hanem rendes fordításban. Ha szépen-szépen kérsz, megkaphatod. smile

jorjafox, ennél frissebb hír is van, ami viszont sajna arról szól, hogy egyelőre nem lesznek filmek.

 
timaioszDátum: Péntek, 2011-03-25, 8:19:23 | Üzenet # 14
Őrmester
Csoport: Írók
Üzenetek: 22
Helyzet: Offline
Goodfairy Őrnagy Úrhölgy jelentem!

Azt hiszem a teljes fórumozó társaság nevében szépen-szépen kérem a Trió c. rész S&J-re vonatkozó jelenetének hivatalos fordításának közételét illetve a Youtube linket mellékelve.

Jelentem befejeztem!

Timaiosz őrmester (álcázott zászlós)

Az üzenetet módosította timaiosz - Szombat, 2011-03-26, 8:37:41
 
JollyDátum: Péntek, 2011-03-25, 8:56:10 | Üzenet # 15
Közlegény
Csoport: Írók
Üzenetek: 15
Helyzet: Offline
Csatlakozom az előttem szólóhoz! biggrin
 
Fórum » Stargate - Csillagkapu /Ami a filmhez és a sorozatokhoz kapcsolódik/ » Stargate - Csillagkapu » Kedvenc szereplő SG1? (Ki a kedvenc szereplőd, esetleg szereplőid és miért?)
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: