[ Updated threads · Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: Smaragd  
Fórum » A StargateLives íróinak külön fórumegységei » Smaragd » Smaragd világa (Minden, ami én vagyok :))
Smaragd világa
SmaragdDátum: Csütörtök, 2017-08-03, 10:33:27 | Üzenet # 1
Közlegény
Csoport: Írók
Üzenetek: 5
Helyzet: Offline
Sziasztok!

Itt az ideje, hogy felavassam a saját fórumom, hogy ha már Emilia ilyen kedvesen megcsinálta nekem. Köszönöm!

Egy pár sor rólam, ill. az érdeklődési körömről/köreimről:
Szeretek fanficeket olvasni. Kb. 8 éve találtam rá az egyik fanfic oldalra egészen véletlenül, mikor egy könyvet kerestem. Gondolom, mindenki így kezdi valahogy...
Először csak Harry Potter ficeket olvastam, azon belül is csak Severitus, és Sevitus írásokat (aki nem tudná: ez egy olyan műfaj, ahol Piton professzor és Harry, apa-fia kapcsolatban vannak, vérségi vagy örökbefogadott). Természetesen, ahogy minden téma, a befejezéssel, vagy épp a sorozat megszűnésével, ez is elhalt, de azért még volt szerencsém jó pár igazán jól megírt történettel találkozni. Évekig csak HP-t olvastam (magyarul), és egy időben még az írással is megpróbálkoztam (ennek eredményét megtaláljátok az oldalamon).
Ezek után következett nálam a Hegylakó korszak (a sorozaté, és nem a filmmé), mely bevallom még ma is tart smile És ez volt az a fordulópont, amikor "ráfanyalodtam" az angol nyelvű ficekre, lévén, hogy ez az időszak már lecsengett a magyar fandomban. Sajnos sok jó magyar írás elveszett, oldalak megszűnésével, de egyet még sikerült fellelnem (Zsuzsa hegylakós oldalát). Miután angolul kezdetem el olvasni, mondhatni kitárult előttem a ficvilág. Nagy kedvencem lett a Gyilkos számok sorozat (szintén a sorozat megszűnése után - ilyen az én formám), és ekkor kezdtem el CSK Atlantisz ficeket is olvasni az FF.neten, és találtam rá végül Emilia oldalára, aki mint egyedüli világítótorony az óceán szélén, a mai napig ápolja, és töretlenül kitart a CSK univerzuma mellett. Igyekszik fenntartani, és hozzáférhetővé tenni mindenki számára eme "világ" olvasnivalóit. Köszönet neki érte!

Végül befejezve az ömlengést, azt nem mondom, hogy írok még Atlantiszos ficet, de egynémely ebben a fandomban írt történet fordítását fontolgatom. Mint ahogy jelenleg is fordítok Hegylakó, és Gyilkos számok ficeket, főleg magamnak, mert sajnos az írók nagy többségét elég nehéz felkutatni az engedélykérés miatt.


„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
EmiliaDátum: Csütörtök, 2017-08-03, 1:21:50 | Üzenet # 2
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 147
Helyzet: Offline
Szia Smaragd!

Örülök, hogy "birtokba" vetted a saját fórumrészleged! smile

Látom igen sok témakörben olvastál eddig is, és reméljük ezután is. smile
A világítótornyos hasonlatot nagyon szépen köszönöm! smile Én is örülök annak, hogy az oldal még mindig létezik és remélem még sokáig így lesz. smile

Remélem akár írás, akár fordítás legyen is szívesen várjuk. smile


 
SmaragdDátum: Csütörtök, 2017-08-03, 2:07:59 | Üzenet # 3
Közlegény
Csoport: Írók
Üzenetek: 5
Helyzet: Offline
Szia, Emilia!

Remélem, hogy kedvet kapnak a többiek is egy pár szóban bemutatkozni. Jó lenne őket is "valamennyire" megismerni.
Betűfaló vagyok, szóval lételemem az olvasás, de itt csak a kedvenc fandomaimat írtam le, ennél azért lényegesen többet olvastam, vagy ha más nem belekukkantottam
smile
Idézet Emilia ()
A világítótornyos hasonlatot nagyon szépen köszönöm!

Tapasztalatból tudom, hogy mennyi munka van egy oldallal, szóval nagyon szívesen smile Néha olyan, mintha az ember csak magának csinálná, mert visszajelzés az csak nagyon ritkán van.


„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
EmiliaDátum: Csütörtök, 2017-08-03, 4:16:48 | Üzenet # 4
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 147
Helyzet: Offline
Lehetséges majd bővül a hozzászólások száma.
Akkor egy sokat olvasó fan ficc rajongó vagy. smile

Igen, egy oldalt létrehozni "könnyű dolog", de fenntartani, és küzdeni érte, már más. smile


 
SmaragdDátum: Szombat, 2017-09-16, 10:17:39 | Üzenet # 5
Közlegény
Csoport: Írók
Üzenetek: 5
Helyzet: Offline
Sziasztok,

a hétvégén egy kicsit böngészgettem, és találtam egy oldalt, ahol nagyon jó SG-1 és Atlantiszos háttérképek vannak.
Akit érdekel, itt megtalálja:

https://wallpapersafari.com/stargate-sg-1-wallpaper/


„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
EmiliaDátum: Szombat, 2017-09-16, 2:13:35 | Üzenet # 6
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 147
Helyzet: Offline
Szia Smaragd!

Köszönjük szépen az infót!
Lehet sokaknak lesz ez egy jó kis nosztalgia, átnézegetni őket.
Szép napot!
smile


 
SmaragdDátum: Vasárnap, 2017-12-31, 5:33:58 | Üzenet # 7
Közlegény
Csoport: Írók
Üzenetek: 5
Helyzet: Offline


„Inkább írj Önmagadnak közönség nélkül, minthogy a közönségnek írj, és elveszítsd magad.”
Ciryl Vernon Conolly
 
Fórum » A StargateLives íróinak külön fórumegységei » Smaragd » Smaragd világa (Minden, ami én vagyok :))
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: